Zrní design shop
Katalog | Autoři | Zprávy | Kontakt
Pytlík

CALICO

Designérské studio CALICO vzniklo v lednu roku 2012 a zabývá se ručním tiskem historických nekonečných vzorů za využití dnes již zaniklé metody kartounového tisku. CALICO zachovává původní technologii používanou v tradičních kartounových továrnách, "kartounkách", a tím pomáhá chránit kulturní dědictví střední Evropy.

Kartounový tisk byl dříve využíván výhradně pro potisk textilu (ubrusy, šátky, metrový textil a další), jako vedlejší produkt však vznikal i potištěný papír (vylepování vnitřku kufrů, předsádky knih a jiné). Studio CALICO se zaměřuje přednostně na ruční potištění papírových materiálů a výrobků. V dohledné době se plánuje doplnit nabídku také o ručně potištěný textil.

V neustále se rozšiřujícím vzorníku nyní naleznete 15 vzorů, které jsou tištěny na kvalitní papíry značky Gmund a na několik druhů balících papírů. Barevné tisky jsou stálé, vodou nesmyvatelné a odolné v ohybu. Díky tomu, že je zachována technika ručního tisku, vznikají ve vzorech drobné nepřesnosti a "nedokonalosti", které jsou ovšem žádoucí a dodávají CALICO výrobkům nezaměnitelný charakter historických tištěných vzorů.

Naše výrobky se dají využít jako papíry potahové, balicí, předsádkové, nebo dokonce i jako origami papíry. Jedná se i o skvělý polotovar pro umělecké výrobky všeho druhu. Jsme nakloněni i specifickým zakázkám, a tak pokud v naší nabídce nenajdete přesně to, co hledáte, nebojte se na nás obrátit s přáním či dotazem. Potiskneme vám rádi jakýkoli papír jakýmkoli barevným odstínem.

Kontakt


Aktuální výrobky v katalogu

...a dalších 13 nádherných věcí!

Prohlédněte si kompletní katalog výrobků od výrobce CALICO.

© 2010 Kulturní zařízení Valašského Meziříčí