Zrní design shop
Katalog | Autoři | Zprávy | Kontakt
Pytlík

MON TOVÁRNA

Naše malá dílna sídlí uprostřed Moravy - v Mostkovicích, ve stínu hráze Plumlovské přehrady. Za projektem MonTovárny stojí Vojmír Křupka - návrhář hraček a sochař, který je autorem designu všech našich projektů:

„Dřevěná hračka mě provází celý život. Od konce svých studií jsem vytvořil spoustu autorských hraček, které však měly blíž k volné sochařské tvorbě, než k reálné hračce, kterou by bylo možné systematicky vyrábět a skutečně prodávat. Vlastně stačilo jen začít přemýšlet v reálnější rovině. V tu chvíli mohly začít vznikat prototypy, které lze vyrábět ve větších sériích.“

A tak vyrábíme. V malém týmu zkušených řemeslníků milujících svou práci. V hračkách Montovárny se odráží obrovská zkušenost soustružníků a dřevomodelářů, kteří dřevu opravdu rozumí. Vždyť s ním pracují celý život. A my jsme na ně náležitě hrdí! Nikdy je nevyměníme za stroje, které umí jen chrlit prefabrikované anonymní kusy výrobků bez života.

Design kousků z MonTovárny vychází tu a tam z klasických a generacemi ověřených hraček, tu a tam je nový a jiný. Ale stejně člověku, který má hračku před sebou, povědomý. Snad kvůli potisku inspirovanému vzory lidového umění nebo barvám a tvarům vycházejícím z návrhů legendární éry československého designu šedesátých let.

Všechny naše hračky jsou otestovány akreditovanou zkušebnou. Na certifikát můžete mrknout tady.

Vojmír Křupka, designér, vizuální umělec a výtvarný pedagog, vystudoval design hraček na SŠUŘ v Brně a Sochařství na FaVU VUT. Design hraček pro MonTovárnu je v současnosti jeho hlavní pracovní náplní. Mimo to vede ateliér Multimédiální tvorby na Střední škole designu a módy v Prostějově.

Kontakt


Aktuální výrobky v katalogu

© 2010 Kulturní zařízení Valašského Meziříčí