Zrní design shop
Katalog | Autoři | Zprávy | Kontakt
Pytlík

ONWA soap

Tereza Králová vystudovala biochemii, v současné době pracuje jako webeditorka biotechnologické společnosti a dokončuje doktorát z obecné molekulární genetiky. Onwa je japonský výraz, který se překládá jako mírná, klidná. A zároveň je to jméno, které Tereza obdržela při svém vysvěcení na bódhisattvu ve francouzském zenovém klášteře. Říká, že díky tomuto jménu bere výrobu mýdla hlavně jako duchovní cestu. "Důležité životní kroky rozhoduji vždycky srdcem, což je pro mne, osobu z vědeckého prostředí, docela velká výzva."

Její ručně vyráběná mýdla jsou veganská (výjimečně vegetariánská - např. Šípek s včelím voskem), obsahují přírodní éterické oleje i barviva, neobsahují palmový olej ani umělé konzervační látky. Vyrábí je z kvalitních surovin a na jejich složení i vzhledu si dává záležet. Trvá prý týdny, než recepturu promyslí a svůj záměr zrealizuje. O svých mýdlech říká, že jsou zemitá a obrazotvorná, že působí jako kameny a často vypadají jako malá krajina.

Kombinaci éterických olejů vybírá podle účelu, ke kterému má mýdlo sloužit. A to nejenom podle léčivých vlastností těch kterých složek, ale i v aromaterapeutické rovině. Říká, že vůně jsou velmi jemný nástroj a přitom mocný, protože na člověka útočí v úrovni před myšlenkami.

Kontakt


Aktuální výrobky v katalogu

© 2010 Kulturní zařízení Valašského Meziříčí