Zrní design shop
Katalog | Autoři | Zprávy | Kontakt
Pytlík

FAKTICKY

Značka Fakticky vznikla v roce 2016 spojením designerek Petry Bindr a Barbory Novákové.

Základním tématem naší tvorby jsou široké možnosti užití betonu při výrobě šperků, objektů a bytových doplňků - zaměřujeme se zejména na kombinaci betonu s minerály a drahými kovy. Vlastním způsobem nahlížíme na lidskou touhu po geometrické dokonalosti v symbióze s organickou surovostí přírody. Klademe důraz na řemeslné zpracování, necháváme vyniknout krásu betonu a hledáme jeho limity.

K prodeji nabízíme své první dvě kolekce – MY SPACE a DUST.

Kolekci MY SPACE prostupuje motiv narušené dokonalosti či nedokončenosti, která vzniká právě spojením čistě geometrického tvaru s nepravidelným polodrahokamem. Vychází z principu narušování rovnováhy geometrických tvarů a je založená na tvaru koule, který může asociovat vše od metafory osobního prostoru až po všeobjímající vesmír.

Aktuální kolekce DUST přímo navazuje na naši předchozí práci, ale zároveň parafrázuje okolní dění. Reaguje na postupující pohlcování přírody lidskou činností a emoční odezvu těchto procesů v pocitech environmentální úzkosti. Dříve zřejmé přírodní minerály přestávají být v betonu zcela zřetelné, mají opracované hrany, mění původní tvary. Beton se stává klíčový, přirozená součást nerostů je potlačována a ustupuje. Podobně jako příroda vlivem člověka ztrácí svou původní tvář.

Charakteristickým rysem naší práce je skutečnost, že každý odlitý kus je neopakovatelný originál. Není možné vytvořit zcela identickou kopii, každý kus se liší v jemných detailech. Při nákupu to, prosím, vezměte na vědomí.

Kontakt


Aktuální výrobky v katalogu

...a další 1 nádherná věc!

Prohlédněte si kompletní katalog výrobků od výrobce FAKTICKY.

© 2010 Kulturní zařízení Valašského Meziříčí