Zrní design shop
Katalog | Autoři | Zprávy | Kontakt
Pytlík

VLASTNĚ LADNÉ

Značku Vlastně… Ladné… jsme založily v září roku 2018. Prvotní myšlenkou nebylo založit značku, byla to touha tvořit. A bylo to především přátelství, jež tahle touha umocnila. Název Vlastně… Ladné… vznikl, jak si lehce domyslíte pohráváním s našimi křestními jmény. Jmény Vlasta a Lada.

Jsme Vlasta Andršová a Lada Silová, dvě kamarádky co se potkaly na Střední průmyslové keramické škole v Karlových Varech. Tam tehdy začala klíčit naše náklonnost k porcelánu.

Od maturity nakonec uběhlo deset let, během kterých jsme si připadaly jako na houpačce… Jak to každý známe... jednou dole jednou nahoře. Ale hlavně vždycky společně. Ta houpačka se ale naštěstí zastavila nahoře a budeme doufat, že dolů se už nezhoupne ????

Měli byste vědět, že jsme ve většině věcí velmi odlišné (už z toho názvu… Vlastně…Ladné… cítíte určitý protiklad :D). Jestli nás ale něco spojuje, tak je to jistá dávka přecitlivělosti, vnímání krásy na stejné vlně, velká sebekritičnost a trochu kontraproduktivní vlastnost- malá sebedůvěra.

Proto trvalo dlouhých deset let kreslení a rytí takzvaně do šuplíku. Obě jsme měly pocit, že máme ještě na vše čas a obě jsme s tím co tvoříme nebyly na 100% spokojené. A obě jsme cítily, že to co děláme, chceme dělat na porcelán. A protože máme k tomuto materiálu velkou úctu, nebylo pro nás snadné se konečně rozhoupat.

Jednou nám ale došlo, že máme na krku 30-tku a že už není na co čekat a že zlepšovat se můžeme až do smrti a že už sakra musíme začít :D

Tak nás tu tedy máte, Vlastu a Ladu co svými linoryty a perokresbou dekorují porcelán.

Protože jsme české holky, dekorujeme porcelán výhradně vyrobený v České republice. A nejraději máme ten z Karlových Varů… jak jinak :D

Porcelán jsme ze začátku jen dekorovaly. Samotný proces výroby je přeci jen nákladná a na prostor náročná disciplína. Ale s jídlem roste chuť a my se snažíme dopracovat se i k produkci vlastních tvarů. V současné době si vytváříme vlastní porcelánové šperky a drobné bytové dekorace.

Kontakt
© 2010 Kulturní zařízení Valašského Meziříčí